Mustafa Kemal ATATRK
Oktay Eki
Oktay EK
CHP stanbul Milletvekili
D ileri Komisyonu yesi
Bugn 21 Haziran Perembe  2018
Mesudiye Kesi
Demokrasi Tartlacak

Türkiye'nin 81 ili ve çok sayda ilçesinden temsilcilerin katlmyla Türkiye'nin ilk demokrasi etkinlii olacak Türkiye Demokrasi Forumu, 6-7 Temmuz 2013 tarihinde Mesudiye'de gerçekleecek.

ORMES HA: Mesudiyeliler, Türkiye'de bir ilki daha gerçekletirmek için çalmalarn aralksz sürdürüyorlar. Türkiye Demokrasi Forumu adyla 81 il ve yüzlerce ilçeden katlacak temsilciler, 6-7 Temmuz 2013 tarihinde Mesudiye'de demokrasiyi tartacaklar.

Ksa ad TDF olan Türkiye Demokrasi Forumu çalmalar Ankara Üniversitesi Öretim üyesi Prof. Dr. Aziz Eki bakanlnda yaklak bir buçuk yldan beri devam ettiriliyor. Büyük bölümü tamamlanan çalmalarda komisyon üyeleri 81 ilden gelecek temsilcileri tespit etme aamas için veri tarama ura içindeler.

Prof. Dr. Aziz Eki: TDF ile ilgili yaplan çalmalar özetleyerek Web adresi için Muzaffer Ünver, Web sayfas hazrlanmas için Alkm Erdönmez'in görev aldn, Gençlik Platformu'nun toplantlara katlmasnn kararlatrldn, Türkiye Odalar Birliinin Mesudiye Belediyesi Kültür Merkezinin kapasitesinin büyütülmesi ve onarmn yapmay üstlendiini söyleyerek, 5 organizasyon irketinden teklif alndn, birisine görev verileceini söyledi.

Mesudiyeli Engin Özmen'in sahibi olduu Beykoz Lojistik Meslek Yüksekokulu'nda yaplan toplant öncesi ve sonras Engin Özmen konuklara yemek ikramnda bulunarak, güzel bir ev sahipliinde bulundu.

Ayn Okulun Müdür Yrd. Doç. Dr. Baki Aksu ise toplantnn organizasyonunu ve yazmalarn yaparak, özverili bir Mesudiyeli olduunu gösterdi.

Yaplan çalmalarn özetlenmesinden sonra, arlkl olarak mali konularn tartlp, çözüm yolu arand toplantya; stanbul Milletvekili Oktay Eki, TBMM eski Bakanvekili Memduh Eki, TDF Yürütme Kurulu Bakan Prof. Dr. Aziz Eki, Galatasaray Genel Sekreteri Gündüz Özdemir, Vakflar eski Genel Müdürü Fadl Ünver, ERKO Yönetim Kurulu Bakan Ylmaz Korkmaz, Yeilce Belediye Bakan Feyzi Ünal, 19 Eylül Gazeteciler Cemiyeti Bakan Erdoan Erien, Ordu Basn Kurulular Demei Bakan Sefai Uzunyurt, Mesudiye Gelime Vakf Bakan Muzaffer Ünver, stanbul Mesudiyeliler Dernei Bakan Salih Erol, Ankara Mesudiyeliler Dernei Bakan Nuri Özmen, Türkiye Muhtarlar Dernei Federasyonu Disiplin kurulu üyesi Muharrem Sargül, Öretim Üyesi Gürbüz Doan Ekiolu, CHP Beykoz lçe Bakan Yardmcs Musa Aksu, ili Belediye Meclis Üyesi Halil Çakr, Beykoz  Lojistik Meslek Yüksekokulu Mütevelli Heyeti Bakan Engin Özmen, MesudiyeGençlik Platformu Bakan Ertekin Karakaya, Yeilce mece Vakf Bakan Nadir Aydn, Yeilce Dernei Bakan Çetin Önal, Beykoz Lojistik Meslek Yüksekokulu Müdür Yardmcs Yrd. Doç. Dr. Baki Aksu, Mesudiyeliler Birlii Hizmet Vakf Bakan Fazl Cokun, Ahmet Çakr, Seyit Ergün, Mustafa Erdoan, Recai Binici, Mustafa Vural, Erol Biçer katldlar.

(Ordu 52 Mesudiye Gazetesinden alnmtr)