Mustafa Kemal ATATRK
Oktay Eki
Oktay EK
CHP stanbul Milletvekili
D ileri Komisyonu yesi
Bugn 17 Temmuz Sal  2018
Eki: Dumanl durumaya ksa gider arkasnda dururum
21.12.2014 | Gncelleme Tarihi : 20.2.2015
Eki: Dumanl durumaya ksa gider arkasnda dururum

14 Aralk’ta Zaman Gazetesi’ne giderek Genel Yayn Müdürü Ekrem Dumanl’ya destek olan eski Basn Konseyi Bakan ve CHP Milletvekili Oktay Eki, ziyaretinin sebebini açklad. 


Basna her dönemde bask uygulandn ancak bu kadar alçakçasnn hiçbir zaman yaanmadn söyleyen Eki, “(Dumanl ile aramda) biraz krgnlk vard ama o gün yannda olmam gerekiyordu. Gazetecilik yaparak birilerini kzdrm bir adama sahip çkmayacam da kime çkacam? Eer mahkemeye çkarsa durumasna da gider arkasnda dururum.” dedi.


Eki, 14 Aralk’ta Zaman’da yaadklarn da öyle anlatt: “Dumanl’nn odasna çktmzda ‘Abi’ dedi, ‘Ben size bayram tebriki gönderdim ama cevap alamadm.’ Ben de ‘Ekrem benim tabiatm, biri beni ararsa muhakkak dönerim.’ dedim. Mesaj gönderdii numaray gösterdi baktm eski numaram. Meer o oraya mesaj atarm, dönmüyor diye de kendi içinde krlrm. Ona beraber olduumuzu, ifade özgürlüünü desteklediimi söyledim. Dün Tuncay’n Nedim’in yanndaydm bugün de Ekrem’in yanndaym. Ergenekon ve Balyoz dava sanklarn ziyaret ettiimde söylediklerimi tekrarlayacam. Maalesef, Türkiye böyle bir memleket. Nasl onlar siyasi bir davaysa bu da siyasi bir dava. Siyasi davalarda mahkeme hükmünün bir önemi yoktur. Hâlâ Türkiye’de bamsz bir yargnn hepimiz ve kendileri için de ne kadar önemli olduunu idrak edecek devlet adam yok. Adnan Menderes dönemini yaadm, gazeteciydim. O dönemde Adnan Bey de gazetecilere, gazetelere kzard. Bunlar yaadk ama böyle bir kadronun tertipler hazrlayarak hapse attrmas gibi durumlar söz konusu deildi.”

Bu Haber Toplam 1316 defa Okundu.