Mustafa Kemal ATATRK
Oktay Eki
Oktay EK
CHP stanbul Milletvekili
D ileri Komisyonu yesi
Bugn 17 Temmuz Sal  2018
Dumanl Beni Grnce nanamad
16.12.2014 | Gncelleme Tarihi : 20.2.2015
Dumanl Beni Grnce nanamad

Zaman Gazetesi'nde gözaltlar için bekleyiin sürdüü saatlerde binaya giderek Genel Yayn Müdürü Ekrem Dumanl'ya destek veren Hürriyet eski Bayazar ve CHP Milletvekili Oktay Eki, o anlar RSFM'de anlatt.


'Atilla Güner'le Akam Postas' programna konuk olan Basn Konseyi eski Bakan Eki, "Ekrem Dumanl beni Zaman'da görünce gözlerine inanamad. Ben dayanma için oradaydm. Küs olmamza ramen gittim" dedi.

Oktay Eki , gözalt öncesi yaananlar öyle anlatt:


DUMANLI LE KÜSTÜK, DERN KIRGINLIK VARDI


"Ben gittiim zaman Ekrem Dumanl basn toplantsndayd. Gittim ve böyle bir tabloyla karlatm. Gitmemin sebebi dayanma. fade özgürlüünün kstlanmas ya da darbeye maruz kalndn düünerek bana düen buna kar çkmakt. Yannda olmam gerektiini düündüm ve gittim.

2008-2009 yllarndan bu güne kadar Ekrem Dumanl ile görümüyorduk. Kendi ifadesi ile de ''küstük''. Küskünlük deil ama derin bir krgnlm vard bu doru.


BEN GÖRÜNCE GÖZLERNE NANAMADI


Dumanl'nn polis tarafndan alnp götürülebilecei ihtimalini duyunca ben de gittim. letiim özgürlüü demokrasinin temel kurumudur. Yarg yolu kullanarak ya da polisi kullanarak engellenmesi benim tahammül edebildiim bir ey deildir.

Dumanl'nn yanna gittiimde herkes çok ard. Beni görünce gözlerine inanamad, duraklad ve gerçekten ben miyim diye baktn gözlerinden anladm. Orada önemli olan ifade özgürlüü. Dumanl'nn yannda olduum için beni eletirenler de oldu. Ama bunlar önemsemedim Ben politikacdan çok gazeteciyim."

Bu Haber Toplam 1353 defa Okundu.