Mustafa Kemal ATATRK
Oktay Eki
Oktay EK
CHP stanbul Milletvekili
D ileri Komisyonu yesi
Bugn 17 Temmuz Sal  2018
Eki: Burada Voltaire'in Hepinizin Bildii Bir Sz in Varm.
15.02.2015 | Gncelleme Tarihi : 20.2.2015
Eki: Burada Voltaire'in Hepinizin Bildii Bir Sz in Varm.

Eski Basn Konseyi Bakan ve CHP stanbul Milletvekili Oktay Eki, özgür medyay susturma operasyonuna kar Zaman’a destek olmak için  gazeteyi ziyaret etti. Zaman Genel Yayn Müdürü Ekrem Dumanl ile birlikte açklamalarda bulunan Eki unlar söyledi: “Burada, Voltaire’in hepinizin bildii bir sözü için varm. ‘Sizin kanaatlerinize katlmyor olabilirim ama kanaatlerinizi ifade etme hakknz sonuna kadar savunmak benim de  görevimdir.’ te o nedenle burada sevgili Ekrem Dumanl’nn ifade ettii pek çok kanaate katldm ifade ettikten sonra söyleyeyim. Elbette katlmadm kanaatleri de var. Ama onlar müdafaa etme bana da düen, size de düen bir borç olduu için buraya geldim. Dayanma borcumun gereini yerine getirmek istedim. fade hakk, özgürlüün korunmas balamnda Ekrem Dumanl’ya ve bütün Ekrem Dumanl’lara sonuna kadar destek olmann bana düen bir görev olduunu bilerek burada yannzdaym.”


ZAMAN, DESPOTLAMAYA KARI ÇIKMA ZAMANI


Özgür basn susturma giriimleri ve Zaman Gazetesi Genel Yayn Müdürü Ekrem Dumanl’nn gözaltna alnmasna P24 - Bamsz Gazetecilik Platformu’ndan da tepki geldi. Platformun internet sitesinden ‘Polis devletine hayr’ balyla yaynlanan yazda öyle denildi: “14 Aralk sabah balatlan polis operasyonu ile Türkiye üzerindeki ‘diktatörleme’ gölgesi hiç kukuya yer brakmayacak ekilde, iyice koyulamtr. Terörle mücadele birimlerinin hedeflerinin banda, ülkenin güçlü iki medya kuruluunun yer almas, ‘polis devleti’ne adm adm yürüyü konusunda niyetleri ve nihai hedefin niteliini ortaya koymaya yetmektedir. Türkiye hzla karanlk sulara çekilmektedir.


 Savclk tarafndan ortaya konulan hukuksal gerekçeler, batan sona ‘eski Türkiye’ formatlarn hatrlatmaktadr. Metinde devlete kar bir yap oluumundan bahsedilmekte, mulak ve afaki bir dille adeta bir toplum tehdit edilmektedir. P24 olarak demokratik bir Türkiye’nin özlemiyle, özgürlük ve hak mücadelesinin yanndayz. Çatlak sesi susturma, farkl görüleri boma, tek tip ve tek sesli toplum yaratma niyeti, sadece ve sadece polis devleti formatna, despotizme yakr. Türkiye’nin böyle bir model içinde yeri yoktur ve asla olmayacaktr. P24 olarak, 14 Aralk sabah balatlan ve esas olarak medyay, ve özellikle 17 Aralk 2013’ten bu yana yolsuzluk dosyalarn haber ve yorumlarla halka aktarmay sürdürmü meslektalarmz hedef alan bu operasyonu kabul edilemez buluyor ve knyoruz. Zaman, despotlama sürecine kar ortak ve gür bir sesle itiraz etme, kar çkma zamandr. STANBUL ZAMAN

Bu Haber Toplam 1324 defa Okundu.