Mustafa Kemal ATATRK
Oktay Eki
Oktay EK
CHP stanbul Milletvekili
D ileri Komisyonu yesi
Bugn 21 Haziran Perembe  2018
iten gemeden
27 Austos 2010, Cuma

YANLII yapan babas bile olsa affetmeyeceini söyleyen Babakan Tayyip Erdoan'n karsna imdi yeni bir frsat çkt.

Anmsarsanz 19 Austos tarihli yazmzda Babakan'a, “Öyleyse u Hrant Dink cinayetinde ihmali olan yetkililerin üstüne gidin de görelim” demitik. Hâlâ bir ey görmü deiliz.


Keza “Deniz Feneri” dernei örneini de unutmadk.

Uzatmayalm:

Bu defa Hanefi Avc'nn Türkiye'yi taa kökünden sarsacak kadar önemli iddialar ve suçlamalarla dolu “Haliç'te Yaayan Simonlar” isimli kitabndan kaynaklanan bir durum var.

Hanefi Avc Türk kamuoyunda iyi ve dürüst olarak isim yapm bir polis. Son olarak Eskiehir Emniyet Müdürü idi ama merkeze alnmas için dilekçe verdi.

Avc, çkt andan itibaren “yok” satan kitabnda Fethullah Gülen Hoca cemaatinin “devleti ele geçirmek üzere” olduunu iddia ediyor. Hoca'ya bal kiilerin,
“Emniyetin bütün arivini ele geçirdiklerini”, yasal kural vs. dinlemeden “hedef” seçtikleri kiilerin telefonlarn “dinlediklerini”, gerekli görürlerse “antaj kasedi” nitelikli görüntüler kaydettiklerini, daha sonra o dinlemelerde edinilen bilgilere ve görüntülere dayanarak hedef kiiyi “mahvedecek” ihbar mektubu düzenleyip savclara gönderdiklerini ve yarg eliyle insanlar mahvettiklerini söylüyor. Van'daki Yüzüncü Yl Üniversitesi'nin Atatürkçü kimliiyle birilerini rahatsz eden Rektörü Yücel Akn'a çektirilenlerin bu balamdaki ilk örnek olduunu vurguluyor.

Ergenekon soruturmas, Dantay'daki cinayet davas; lhan Cihaner olay, çeitli komutanlarn, yargç ve savclarn “hayatn karartan” ihbar mektuplar ve üç yldr kamuoyunu megul eden en önemli soruturmalarn pek çounun bu ekildeki tertip ürünü olduunu savunuyor.

Bu iddia, Fethullah Gülen cemaatinin yllardr kamuoyuna yanstlan “iyilik, hogörü, dürüstlük, diyalog” içerikli görüntüsünün “tam bir aldatmaca” olduu anlamna geliyor. Çünkü Fethullah Hoca cemaatinin aslnda “devleti ele geçirme” amaçl bir örgütlenme ve faaliyet içinde olduklarn söylüyor.

Tabii bu dediklerimiz kitaptaki iddialarla kyaslannca buzdann su yüzünde kalan ksm bile saylmaz.

Gerçi Hanefi Avc iddialarn önce çileri Bakan Beir Atalay'a, sonra Adalet Bakan Sadullah Ergin'e duyurmu. Onunla kalmayp Babakan Erdoan'n bir “Badanman”na da anlatm. Hatta dediklerini “ihbar dilekçesi” olarak resmen Emniyet Genel Müdürlüü'ne de sunmu ama 5 aydr kimsenin kl kmldamam.

imdi Avc, Savclarn harekete geçmesini -bize kalrsa bou bouna- bekliyor.

Tabii isterse, babasn bile affetmeyen Babakan'a güvensin. O kadar saf ise bir de “tarafsz” Cumhurbakan Abdullah Gül'den “Devlet Denetleme Kurulu'nu” görevlendirmesini beklesin. Ama eer gerçekçi olacaksa, TBMM'nin acilen bir “Aratrma Komisyonu” kurmasn istesin. Aksi halde, ayldmz zaman hepimize “ iten geçti” demekten baka bir ey kalmayacak.

Bu Makale Toplam 867 defa okundu.