Mustafa Kemal ATATRK
Oktay Eki
Oktay EK
CHP stanbul Milletvekili
D ileri Komisyonu yesi
Bugn 21 Haziran Perembe  2018
Yaratandan tr...
03 Eyll 2010, Cuma

HERKESN, halkoylamasnn yaplaca 12 Eylül'e kilitlendii bir srada “Washington'daki srail- Filistin görümelerinden” söz edeceimizi zannetmeyin. O görümelerden deil ama, o görümeleri sabote etmek için ilenmi bir cinayetten söz etmeye niyetliyiz. Çünkü konunun Babakan Tayyip Erdoan' ilgilendiren bir taraf olduunu düünüyoruz.

Gazetelerimiz, “Tayyip Erdoan ne demi?”; “Klçdarolu ne yant vermi?”lerle ve ”Hangi yargç kiminle kahvehane geyii yaparken ne demi?” konulu -bakalar yapnca alçakça, kendileri yapnca ahlaklca- yayn örnekleriyle dolu olduu için, deineceimiz haberi göremediniz. O nedenle biz özetleyelim:
Biliyorsunuz bugünlerde Washington'da Filistin-srail görümeleri var.
Bakan Obama, srail Babakan Benjamin Netanyahu ile Filistin'in, Filistin Kurtulu Örgütü egemenlii altndaki Bat eria bölümü Bakan Mahmud Abbas arasnda görüme balatt. Msr Cumhurbakan Hüsnü Mübarek ile Ürdün Kral Abdullah'n da katld görümeler sürerken, Filistin'in Gazze bölgesine hükmeden Hamas militanlar, yoldan geçen bir sivil arabay durdurdular. çindeki, biri hamile bir kadn olmak üzere srailli dört sivili, otomatik silahla tarayp katlettiler.
Sonra da Hamas örgütü “Bu kahramanca (!) eylemi” kutlamak için yoldan geçenlere eker vb. ikram etti.
Bu dediklerimiz Hamas tarafndan da dorulanm bilgiler.
Hamas deyince anmsarsnz ama biz yine de özetleyelim:
Hani Babakan Erdoan'n özetle, “Mademki Batl ülkeler Filistin'deki yönetimi belirleyen seçimlere Hamas'n meru bir parti olarak girmesini kabul etmilerdi... O seçimden galip çkan Hamas'a artk kimsenin terör örgütü muamelesi yapmaya hakk yoktur” dedii grup...
Aslnda Erdoan'n bu tezi bizce de dorudur.
Nitekim Hamas'n Suriye'de yaayan lideri Halit Meal'n da Ankara'ya davet edildiini, Erdoan'la görütüünü, ayrca Dileri Bakan Ahmet Davutolu ile de nerdeyse “kanka” olduunu anmsarsnz.
Keza “srail Saldr Güçleri”nin, Aralk 2008 sonundan Ocak 2009 ortalarna kadar Gazze'ye haksz yere bomba yadrp kadn, çoluk çocuk dahil 2500 kadar insan öldürmesi üzerine Tayyip Erdoan -hakl olarak- küplere bindiini, ölenleri “yaratandan ötürü sevdii” için srail'e demediini brakmadn da unutmamsnzdr.
Biz Konya'daki Kuran Kursu yatakhanesi çökünce ölen yavrularn ailelerini de “yaratandan ötürü sevdii” gerekçesiyle arayarak aclarn paylamasn takdir etmitik.
Ama ayn Erdoan'n, yaam anlay kendisine uymayan gençlerin, çocuklarn ölümünde ayn duyarl göstermemesini “insanlar yaratandan dolay sevme” anlayyla badatramamtk.
te o nedenle, “Acaba yanlyor muyuz?” diye kafamza taklan soruyu, bugün sizinle paylamak istedik.
Öyle ya, “Babakan Erdoan'n srail'in öldürdüü siviller nedeniyle olduu gibi, Hamas'n öldürdüü siviller nedeniyle de tepki göstermesi gerekir” diye düünmek yanl m?
Bakalm srailli sivilleri de ayn “yaratan” m yaratm.

Bu Makale Toplam 812 defa okundu.