Mustafa Kemal ATATRK
Oktay Eki
Oktay EK
CHP stanbul Milletvekili
D ileri Komisyonu yesi
Bugn 17 Temmuz Sal  2018
CHPL EKݒDEN OK SZLER
Kaynak : Devrim Gazetesi, 10 Nisan 2015 tarihli say, 3. sayfa | 10.04.2015
CHPL EKݒDEN OK SZLER

Oktay Eki’nin açklamas öyle:

 

''Yeni afak Gazetesi, ya birilerinin tuzana dümü yahut hepimizi aptal sanan aptallar tarafndan yönetiliyor: 

Tuttular son olarak Atatürk'ün  smet nönü ve ükrü Kaya ibirliiyle zehirlenerek öldürüldüünü yazd. Oysa ükrü Kaya, smet Paa'nn dostu deil siyasi dümanyd. smet Paa'nn Cumhurbakan olmasn önlemek için ona suikast düzenledii ancak Kaya'nn stanbul'a çard nönü'nün gezisine Refik Saydam'n engel olduu uzun yllar azdan aza dolaan bir bilgidir. Nitekim nönü döneminde ükrü Kaya bir daha ne Milletvekili ne de bakan olabilmitir.  

Keza Kasm Gülek'le ilgili yazlanlarda da ipe sapa gelmez laflar ve yanllar var. Örnein Gülek'in Cambridge Üniversitesi Rektörü tarafndan Atatürk'e yaplan tavsiye üzerine "kontenjandan" Milletvekili yapld yazld.

Bir defa Gülek Atatürk deil nönü döneminde yani 1942'de Milletvekili oldu. O zaman "kontenjan" yoktu. Zaten o araseçim'de Meclise girdi. 

Atatürk'e Cambridge Rektörünün tavsiyesi de tümden palavra olmal. Çünkü Ata'nn salk sorunlar yaad 1937-38 dönemi Gülek'in yurt dnda olduu yllarla örtüüyor. Kald ki Gülek'in siyasetçilerin dikkatini çektii yllar 1940'tan sonrasdr.

Özetle Yeni afak'n "Rapor" dedii ey sahiden varsa yazana yazk. Yoksa öyle bir rapor var diyerek okuyucusunu aptal yerine koyana ayp. 

Bu dönemdeki kadar yalan yazan iftira eden basn hiç olmad. Çok yazk!''R03;

 

 

 

 

Bu Haber Toplam 1184 defa Okundu.