Mustafa Kemal ATATRK
Oktay Eki
Oktay EK
CHP stanbul Milletvekili
D ileri Komisyonu yesi
Bugn 21 Haziran Perembe  2018
dris Naim ahin'den CHP Adayna Destek
Kaynak : http://www.haberturk.com/gundem/haber/932269-idris-naim-sahinden-chp-adayina-destek | 24.03.2014
dris Naim ahin'den CHP Adayna Destek

çileri Eski Bakan dris Naim ahin, CHP Çekmeköy lçe Tekilat tarafndan düzenlenen Ordulular Bulumas programna katld.

 

dris Naim ahin, CHP'li aday Seyfettin Yldrm'la ilgili olarak, "Bu bulumamz üphesiz önümüzdeki hafta birlikte idrak edeceimiz yerel seçimin öncesinde bir hasbihalde bulunma amacyla düzenlenmi bir buluma. Bu buluma ayn zamanda bir insani bulumadr. Bu bulumada bir deerli hemehrimizi yakndan tanmak, tantmak ve anlatmak gayreti içinde oluyoruz" dedi.

 

ahin, CHP adaynn herkes tarafndan güven duyulan birisi olduunu belirterek "Seyfettin Yldrm kardeimize herkesin bir güveni varsa, var Allah'a ükür, benim ve Oktay Eki'nin iki güveni iki sevgisi iki ak var" eklinde konutu. CHP Milletvekili Oktay Eki'nin de katld programda konuan dris Naim ahin gündeme dair önemli açklamalarda da bulundu.

 

sim vermeden AK Parti hükümetini eletiren ahin, "Bizim derdimiz bir siyasi parti derdi deil. Siyasi partilere sayg duyuyoruz, iyi ki varlar. Çünkü tek bir parti her zaman tehlikelidir nitekim o tehlikenin varln u günlerde de ne yazk ki sca scana yayoruz" dedi.

 

Seçim meydanlarnda kullanlan üslubu da eletiren ahin, "Azdan çkan kulaklar maalesef duymuyor, ihtiras, iktidar hrs, dünya hrs insanlar bu kadar çileden çkarmamal. Bu kadar da kendinden geçirmemelidir. Mesele memleket meselesiyse amenna, ama öyle olmad çok açk seçik görünüyor. Mesele iktidar, mesele ihtirastan ibaret. Kin nefret ve öç duygusuyla yola gidilmez" diye konutu. Konumasna sert sözlerle devam eden Eski çileri Bakan dris Naim ahin, "bu memleketin bir tane Öcalan' vard, ama bir tane de öc almak için yola çkm birine ihtiyac yoktur" eklinde konutu.

 

dris Naim ahin konumasnn son bölümünde, geçmi günlerde bir gazetede yaynlanan haberi hatrlatarak "AK Partiyle Güleni bitirme plan adyla yaynlanan haberde yan yana olacaksn, ama bugün mitralyozlarla bütün silahlarnla kar karya gelip savaacaksn. Bir siyasi parti olmayan sosyo kültürel bir grubu, devletin imkanlaryla karna alp, ona adeta sava açacaksn. Açmak bir tarafa büyük savan haberini bu günden vereceksin. Öç duygularyla yola gideceksin, böyle bir ey siyasetin tarihinde de yok medeni hayatn tarihinde de yok" dedi.

 

dris Naim ahin'e konumasnn ardndan 52 numaral Fatsaspor formas hediye edildi. ahin proramn sonunda katlanlarla toplu fotoraf çektirdi.

Bu Haber Toplam 1022 defa Okundu.