Mustafa Kemal ATATRK
Oktay Eki
Oktay EK
CHP stanbul Milletvekili
D ileri Komisyonu yesi
Bugn 18 Haziran Pazartesi  2018
''Eki: nsanlar Bu Yzden zgrln Kstlanmasndan Davac Olmuyorlar.''
Kaynak : http://www.elazighaberi.com/politika/chp-istanbul-milletvekili-oktay-eksi-h138654.htm | 07.02.2014
''Eki: nsanlar Bu Yzden zgrln Kstlanmasndan Davac Olmuyorlar.''

CHP stanbul Milletvekili Oktay Eki, Torba Yasa Teklifi içinde bulunan internet düzenlemesiyle ilgili olarak çekincelerini açklad.

TBMM’de düzenledii basn toplantsnda Genel Kurul’da görüülmekte olan Torba Yasa Teklifi’nin içinde bulunan internet düzenlemesiyle ilgili eletirilerde bulunan Oktay Eki, bu uygulamann özgürlüklere darbe vuraca kanaatinde olduunu söyledi. letiim özgürlüünün Türkiye’de fazla bilinen bir kavram olmadn belirten Eki, ”nsanlar bu yüzden özgürlüün kstlanmasndan davac olmuyorlar. Basn Birlii 1938 ylnda kurulmu bir meslek kuruluudur. Basn Birlii devlet tarafndan kurulmu bir yapyd, onun üyesi olmayan hiç kimse gazetecilik yapamazd. Bu öneri 35 milyon internet kullancs için Basn Birlii döneminin kurallarn daha da ar ile geri getiriyor” diye konutu.

 

“Eriim Salayclar Birlii kurulduktan sonra devletin Telekomünikasyon letiim Bakan sfat tayan memurun ‘bu siteyi kapat’ emrini verdii zaman birlik bunu sorgulama hakk olmadan o internet sitesini kapatacaktr ve görevini yapm olacaktr. Bizi bize boduran bir mekanizma getirilmektedir” diyen Eki, basn kurulularnn bu önemli noktaya çok fazla deinmediklerinin altn çizdi. 

Bu Haber Toplam 639 defa Okundu.