Mustafa Kemal ATATRK
Oktay Eki
Oktay EK
CHP stanbul Milletvekili
D ileri Komisyonu yesi
Bugn 18 Haziran Pazartesi  2018
EK, HURT GNE'N ERGENEKON SANIKLARIYLA LGL SZLERN YORUMLADI
Kaynak : | 14.09.2012
EK, HURT GNE'N ERGENEKON SANIKLARIYLA LGL SZLERN YORUMLADI

STANBUL - CHP Milletvekili Oktay Eki, Hurit Güne’in partisinin Ergenekon sanklarna destek vermesini eletirmek amacyla söyledii belirtilen, “Silivri’ye gitmediimiz gün bu parti düzelecek” ifadesini, “CHP’nin Silivri’ye gitmesine ihtiyaç olmad bir döneme ularsak herey normalleir anlamnda söylemi olabilir.” eklinde yorumlad.

Basnda yer alan baz köe yazlar ve haberlere göre CHP Milletvekili Hurit Güne’in, “Silivri’ye gitmediimiz gün bu parti düzelecek. Beni orada göremezsiniz. Onlarn aday olmamas için birkaç arkada çok uratk ama baaramadk. Listeyi delip giren Savc lhan Cihaner’in tutumuna da çok ardm. Ben onu solcu biliyordum, meer o ulusalcym.” eklinde ifadeler kulland belirtildi.

Odatv sanklarna destek vermek için adliyeye gelen CHP Milletvekili Oktay Eki’ye Güne’in bu ifadeleri soruldu. Haberleri görmediini ifade eden Eki, “Çok muhtemelen CHP’nin Silivri’ye gitmesine ihtiyaç olmad bir döneme ularsak herey normalleir anlamnda söylemi olabilir.” deerlendirmesini yapt.

Güne’in, “Ergenekon sanklarnn aday gösterilmemesi için çok uratk ama baaramadk.” yönündeki ifadeleri sorulan Eki, “Bilemem, bilmediim ey için yorum yapamam. Sizin söylediinize dayanarak nasl yorumladm gördünüz.” dedi.

Ayn sorulara CHP Genel Bakan Yardmcs Bülent Tezcan, “Ben öyle bir açklama duymadm. Duyduum zaman gerekli açklamay yaparm.” cevabn verdi.

Bu Haber Toplam 1139 defa Okundu.