Mustafa Kemal ATATÜRK
Oktay Ekşi
Oktay EKŞİ
CHP İstanbul Milletvekili
Dış işleri Komisyonu Üyesi
Bugün 19 Haziran Salı  2018
CHP'li Ekşi "kadro ilanını" sordu
Kaynak : http://www.haberx.com/chpli_eksi_kadro_ilanini_sordu(17,n,11379348,716).aspx | 05.08.2013
CHP'li Ekşi

 ANKARA (ANKA) -CHP İstanbul Milletvekili Oktay Ekşi, Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı'ya, Rize'de bulunan Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi için sınavla alınacak akademik personele ilişkin "Eğer önceden alınacak personel belli ise bu ilana ve sınav açmaya ne gerek vardır?" diye sordu.

 Bakan Avcı'nın yazılı cevaplaması istemiyle TBMM Başkanlığı'na bir soru önergesi veren Ekşi, "2 Ağustos 2013 günü ulusal basında çıkan haberlere göre Rize'de bulunan Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi'ne sınavla alınacak akademik personel için Basın İlan Kurumu'na gönderilen resmi ilanda alınacak akademik personelin de isimlerinin yazılı olduğu doğru mudur?" diyerek şu konularda bilgi istedi:

 "Yani ilan edilmekte olan kadrolara kimlerin alınacağı daha ilan edilmeden önce belirlenmiş mi oluyor? Eğer önceden alınacak personel belli ise bu ilana ve sınav açmaya ne gerek vardır? AKP döneminde işlerin hep böyle gittiği ve yandaşların işe alındığı yapılan sınavların ise formalite olduğu iddialarını doğruluyor mu bu mevcut durum?"(ANKA)

 

SORU ÖNERGESİNİN METNİ:

 

''1. 2 Ağustos 2013 günü ulusal basında çıkan haberlere göre Rize’de bulunan Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi’ne sınavla alınacak akademik personel için Basın İlan Kurumu’na gönderilen resmi ilanda alınacak akademik personelin de isimlerinin yazılı olduğu doğru mudur? Yani ilan edilmekte olan kadrolara kimlerin alınacağı daha ilan edilmeden önce belirlenmiş mi oluyor?

2. Eğer önceden alınacak personel belli ise bu ilana ve sınav açmaya ne gerek vardır?

3. AKP döneminde işlerin hep böyle gittiği ve yandaşların işe alındığı yapılan sınavların ise formalite olduğu iddialarını doğruluyor mu bu mevcut durum?''

Bu Haber Toplam 887 defa Okundu.