Mustafa Kemal ATATRK
Oktay Eki
Oktay EK
CHP stanbul Milletvekili
D ileri Komisyonu yesi
Bugn 18 Haziran Pazartesi  2018
EK ARINǒIN SYLEDKLERNN TAMAMI YALAN YAHUT YANLI DED.
Kaynak : | 19.10.2012
EK ARINǒIN SYLEDKLERNN TAMAMI YALAN YAHUT YANLI DED.

CHP stanbul Milletvekili Oktay Eki, Babakan Yardmcs Bülent Arnç'n kendisine yönelik sözlerine yant verdi.

CHP stanbul Milletvekili Oktay Eki, Babakan Yardmcs Bülent Arnç'n kendisine yönelik sözlerine, "Benimle ilgili önyarglar artk "fikr-i sabit'e dönütü. Onlardan kurtulmasn beklemiyorum. Ama söylediklerini okuyunca "her laf ters anlayan Evliya'nn hikayesini anmsadm. Hakkmda söylediklerinin biri ikisi deil, maalesef tamam ya yalan yahut yanl" dedi.

Ankara zannediyorum stanbul'un en güzel yerlerinde bir tane deil birkaç tane belki villas, belki yazl, belki konutu da vardr ama herkes Oktay Eki deil" dediini belirterek öyle dedi:

"Çalma yaamm nerdeyse 61 yl buldu. Bunun (askerlik vs. hariç) en az 55 yl gazetecilikte geçti. Tüm yaamm boyunca aldm maalarn, cebime giren tüm paralarn hesabn her isteyene her an veririm. Bunlarla edindiim mal varlnn her birinin maddi kaynan, merak eden herkese her an açklama taahhüdünde bulunarak söylüyorum:

stanbul'da, (Yeniköy'de) eimle ortak, müstakil bir evimiz; cetlerimin yaad köyümüzde yüzde 80'i bana ait bir köy evim; aileden kalma toplam 70-80 dönüm tarlalarda 4/16 orannda hissem; Karasu'da 625 metre kare büyüklüünde bir arsam; bankada eimle ortak hesabmzda 250 bin TL vadeli TL, 70 bin Euro ve 80 bin Dolar tutarnda tasarrufumuz; biri 1963 Model (halen 45 yanda) Volkswagen, dieri 2011 Model Volkswagen (Passat) olmak üzere iki arabamz var."

Bu Haber Toplam 963 defa Okundu.