Mustafa Kemal ATATRK
Oktay Eki
Oktay EK
CHP stanbul Milletvekili
D ileri Komisyonu yesi
Bugn 19 Haziran Sal  2018
SLVR'DEK SKANDAL RTBAS EDLYOR
Kaynak : http://www.internetajans.com/haber/silivrideki-skandal-ortbas-ediliyor-haberi-20882h.html | 14.01.2013
SLVR'DEK SKANDAL RTBAS EDLYOR

 

Geçtiimiz aylarda Silivri’de yaanan ve bütün Türkiye’nin duyduu “Sbyan Medresesi” skandal örtbas ediliyor. CHP Milletvekili Oktay Eki’nin soru önergesine cevap veren Milli Eitim Bakan Ömer Dinçer “öyle bir el ilan datlmad” dedi. 

 

 

Silivri’de datlan ve üzerinde; "T.C. Silivri Furkan Eitim ve Kültür Dernei'nin Sbyan Medreseleri; 4.5.6. ya grubu için Osmanl'nn sbyan talebelerine vermi olduu islami eitim verilmektedir" yazs bulunan el ilanlarnn oluturduu skandal CHP stanbul Milletvekilleri Oktay Eki ve Umut Oran tarafndan TBMM gündemine getirilmiti. 

 

Hürriyet Gazetesi eski Bayazar ve CHP stanbul Milletvekili Oktay Eki’nin, Milli Eitim Bakan Ömer Dinçer’in yazl olarak cevaplamas talebiyle TBMM Bakanl’na vermi olduu soru önergesine geçtiimiz günlerde cevap geldi. Milli Eitim Bakan Ömer Dinçer imzasyla verilen yazl cevapta; "söz konusu el ilanlarnn datmnn yaplmad" belirtildi. 

 

TBMM Bakanl’na hitaben yazlan ve altnda Milli Eitim Bakan Ömer Dinçer’in imzasnn bulunduu 24.11.2012 tarihli yazda; "stanbul Milletvekili Sayn Oktay Eki’nin ilgili yaz ekinde gönderilen 7/10722 esas  numaral soru önergesi incelenmitir. Konuya ilkin olarak stanbul Valilii’nden alnan bilgiden; Silivri Furkan Eitim ve Kültür Dernei tarafndan ilçedeki 4-5-6 ya grubu çocuklar için sbyan medreseleri açlmas amacyla herhangi bir ilan datmnn yaplmad, ancak basnda yer alan ilana istinaden söz konusu dernein eitim verdii ile ilgili yine basnda yer alan Silivri Mimar Sinan Mahallesi’nde yer alan adrese gidildii, binann giri kapsnn açk olduu ve üst katlara çkldnda ise herhangi bir eitim faaliyetine rastlanlmadnn yaplan denetimle tespit edildii ve konuyla ilgili Silivri Cumhuriyet Basavcl’na bilgi verildii anlalmaktadr. Bilgilerinize arz ederim.” ibaresi dikkat çekiyor.

 

KRAM KAYAPINAR ve YILMAZ KAYA GTM

 

Dier taraftan, Milli Eitim Bakan Ömer Dinçer tarafndan TBMM Bakanl’na iletilen yazda bahsedilen tespiti yapan kiilerin, Silivri lçe Milli Eitim Müdürü kram Kayapnar ile ube Müdürü Ylmaz Kaya olduu ortaya çkt.

 

CEM GÜNER YAZINCA GÜNDEME OTURMUTU

 

Söz konusu olay, Gazeteci Cem Güner tarafndan köe yazsna konu yaplnca ulusal basn tarafndan haber konusu yaplm ve Türkiye gündemine yerleerek uzun süre konuulmutu.

 

Bu Haber Toplam 1270 defa Okundu.